@benchfa_team
آموزشآموزش نرم افزاراخبار

چگونه در آیفون زیرنویس فارسی یوتیوب را فعال کنیم؟

ایجاد زیرنویس خودکار، یکی از ویژگی‌های یوتیوب است که بیش از ۱۰۰ زبان زنده جهان را پشتیبانی می‌کند، شما می‌توانید تمامی ویدئوهای زبان‌های اصلی جهان مانند انگلیسی را با زیرنویس فارسی مشاهده کنید. ما در این مقاله به صورت کامل فعال کردن زیرنویس فارسی در یوتیوب را از طریق موبایل (آیفون) به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه در آیفون زیرنویس فارسی یوتیوب را فعال کنیم؟

فعال کردن زیرنویس فارسی یوتیوب در گوشی ایفون

یوتیوب یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان است که به عنوان یک موتور جستجوگر نیز از آن استفاده می‌شود، روزانه هزاران ویدئوی جدید در یوتیوب آپلود می‌شود و بیشتر آن‌ها آموزشی هستند و کاربران زیادی از سراسر جهان برای یادگیری مباحث مختلف از یوتیوب استفاده می‌کنند. ویژگی یوتیوب رایگان بودن ویدئوهای آن است، مثلاً فرض کنید شما فردی هستید که می‌خواهید وارد بازارهای مالی مانند فارکس شوید یا در یک بروکر amarkets تحقیق کنید که ایا معتبر است یا خیر؟، بجای خرید بسته‌های آموزشی گران قیمت، می‌توانید از میلیون‌ها ویدئوی آموزشی که در یوتیوب وجود دارد استفاده کنید.
اما از آنجا که تعداد ویدئوهای فارسی در یوتیوب کم است و بیشتر ویدئوهای مهمی که در این شبکه اجتماعی آپلود می‌شود انگلیسی است، کاربرانی که مسلط به زبان نیستند بدون زیرنویس فارسی نمی‌توانند این ویدئوها را تماشا کنند، اما نگران نباشید، روشی وجود دارد که شما از طریق آن می‌توانید ترجمه خودکار زبان فارسی ویدئوها را مشاهده کنید.

چگونه در آیفون زیرنویس فارسی یوتیوب را فعال کنیم؟

برای این کار از طریق موبایل ابتدا وارد یوتیوب شوید و ویدئوی مد نظرتان را باز کنید، اگر گزینه CC در آن ویدئو فعال باشد به معنای آن است که تولید کننده ویدئو برایش زیرنویس (مثلاً به زبان انگلیسی) قرار داده است. در ویدئو روی گزینه سه نقطه سمت راست تصویر کلیک کنید تا وارد تنظیمات زیر شوید، سپس روی گزینه Caption کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این گزینه فهرست زبان‌هایی که می‌توانید زیرنویس را روی آن‌ها بگذارید مانند تصویر زیر باز می‌شود. اگر زبان مد نظر شما فارسی است آن را با گزینه Persian پیدا کرده و روی زبان فارسی قرار دهید تا زیرنویس فارسی برای شما فعال شود.

چگونه در آیفون زیرنویس فارسی یوتیوب را فعال کنیم؟


 
البته دقت داشته باشید که سطح ترجمه زیرنویس فارسی در ویدئوهای غیر فارسی زبان چندان بالا نیست و نباید انتظار یک ترجمه خودکار کاملاً دقیق را داشته باشید، اما سطح زیرنویس فارسی روز به روز در حال بهتر شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
×